Vojvodina na penale osvojila Kup Srbije (VIDEO)

Fudbaleri Vojvodine osvojili su Kup Srbije, pošto su u finalu, na „Čairu“, savladali Partizan posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Rezultat je posle regularnog dela i produžetaka bio 2:2, a Vojvodina je na penale pobedila sa 4:2.

Strelci za Vojvodinu u penal seriji bili su Aranđel Stojković, Miodrag Gemović, Mladen Devetak i Stefan Đorđević.

Bibras Natho i Filip Stevanović su dali golove za Partizan, a Uroš Vitas i Saša Zdjelar su promašili penale.

Vojvodina je imala dva pogotka prednosti, a strelci su bili Miljan Vukadinović u 38. i Petar Bojić u 55. minutu.

Partizan je ipak uspeo da izjednači i uvede utakmicu u produžetke.

Prvo je gol dao Filip Stevanović u 81. i potom Strahinja Pavlović lepim pogotkom udarcem iza leđa u šestom minutu nadoknade.

Vojvodini je to drugi trofej pobednika nacionalnog kupa u istoriji. Prvi je osvojila 2014. godine.

Finale je odigrano u Nišu, a zbog epidemije navijači Vojvodine su bojkotovali odlazak na utakmicu.

Da l su ovo migranti koji naseljavaju Srbiju? Kinezi koji seju Koronu?Monteri 5g mreže ili Ameri što nam donose čip sa vakcinom?

Gepostet von Boban Kocev am Mittwoch, 24. Juni 2020

Posledice okupljanja ćemo tek videti

Čelnici Fudbalskog saveza ne smatraju da je održavanje finala Kupa Srbije posebno rizično za Niš.

Portparol FSS Milan Vuković kaže da je utakmica biti organizovana u skladu sa merama države, koja je dozvolila masovna okupljanja.