Počelo Evropsko prvenstvo u košarci za žene: Srbija pobedila Belorusiju

Srbija prvi meč na EP odigrala sa Belorusijom, dan kasnije igra protiv Rusije, a 30. juna protiv Belgije

U Srbiji i Letoniji je počelo Evropsko prvenstvo u košarci za žene. U našoj zemlju, utakmice grupe C su odigrane u niškoj dvorani „Čair“, dok su mečevi grupe D odigrani u Zrenjaninu, gde je reprezentacija Srbije, nakon veoma uzbudljive završnice meča, izborila pobedu protiv Belorusije.

Srbija pobedila Belorusiju na stratu EP

U zrenjaninskoj „Kristalnoj dvorani“, Srbija je nakon koša Sonje Petrović 1,9 sekundi pre kraja savladala Belorusiju rezultatom 55:53. U tvrdoj i neizvesnoj utakmici, naša reprezentacija je nošena podrškom publike uspela da izbori pobedu na startu šampionata. Oba tima su imala svoje periode kada su imali rezultatsku prednost, da bi na kraju ipak presudio individualni kvalitet Sonje Petrović, koja je pronašla idealno rešenje za poslednji napad.

U prvom meču grupe D Belgija je savladala Rusiju rezultatom 67:54, iako su Ruskinje bolje otvorile meč i imale tri poena prednosti nakon prve četvrtine. U drugoj deonici Belgija je preokrenula rezultat i uvećala svoju prednost koju je potvrdila u poslednjoj četvtini, dozvolivši Rusiji da postigne svega sedam poena u tom periodu.

Takmičenje u Nišu otvoreno je duelom Slovenije i Mađarske u kojem su Slovenke imale deset poena prednosti posle 30 minuta igre. Taman kada se činilo da će stići do startne pobede, Mađarska je odgovorila silovito u četvrtoj četvrtini koju je rešila sa 29:15, za konačnih 88:84 i pobedu na startu takmičenja.

U drugom duelu koji je odigran u niškoj dvorani „Čair“, Italija je pobedila Tursku sa 57:54. Oba tima su imala svoje periode bolje igre, a Turska je prvu četvrtinu dobila sa 17:10, da bi Italijanke odgovorile sa 8:16 u drugoj deonici. Do kraja susreta ni jedan tim nije dolazio do osetnije prednosti sve do poslednjeg minuta, kada je Italija stekla u tom trenutku nedostižnih 52:57.

Takmičenje u grupama A i B odvijalo se danas u Rigi, a zabeleženi su sledeći rezultati: