Narodno pozorište u Nišu ovogodišnji jubilej, 132 godine postojanja i rada obeležiće festivalom “Teatar na raskršću” tokom koga će publika moći da pogleda 8 predstava iz balkanskih zemalja.

Na Dan pozorišta 11. marta biće odigrana premijerna predstava “Putujuće pozorište Šopalović”.

Repertoar Narodnog pozorišta Niš u martu

Foto: Narodno pozorište Niš
Foto: Narodno pozorište Niš

5.03.
utorak 20:00 Miro Gavran/ Mala scena
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović

6.03.
sreda 20:00 Muzička monodrama/ Gornji foaje pozorišta
AVALA EXPRESS
Prezentacija srpskog pozorišta u Mađarskoj

8.03.
petak 20:00 Po motivima komedije Marka Kamoletija
THE PARTY
Režija: Marko Đurić

10.03.
nedelja 20:00 Pretpremijera
Ljubomir Simović
PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ
Režija: Tatjana Mandić Rigonat

11.03.
ponedeljak 20:00 132 godine Narodnog pozorišta u Nišu
Premijera
Ljubomir Simović
PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ
Režija: Tatjana Mandić Rigonat

12.03.
utorak 20:00 Otvaranje festivala „Teatar na raskršću“
Autorski projekat Kokana Mladenovića, po motivima drame Radoslava Zlatana Dorića
KAD BI SOMBOR BIO HOLIVUD
Režija: Kokan Mladenović

13.03.
sreda 19:00 Po motivima „Anarhije u Bavarskoj“ R.V. Fasbindera
WE ARE BORN NAKED AND THE IS…
Režija: Florian Fišer
Međunarodni teatarski festival Scena MESS, Sarajevo

14.03.
četvrtak 21:00 Pozorište lutaka
Karl Marks
Dramaturg i adaptacija: Vedrana Božinović
KAPITAL
Režija: Andraš Urban
Kraljevsko pozorište Zetski dom, Cetinje

20:00 Dramaturg i adaptacija: Ivan Penović i Ozren Prohić
FILOKTET
Režija: Ozren Prohić
Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu

15.03.
petak 20:00 Dušan Kovačević
BALKANSKI ŠPIJUN
Režija: Tatjana Mandić Rigonat
Narodno pozorište u Beogradu

16.03.
subota 20:00 Anton Pavlovič Čehov
VIŠNjIK
Režija: Vasilij Senin
„Ivan Radoev“ Drama and Puppet Theatre Pleven

17.03.
nedelja
20:00 Dejvid Eldridž
Dramaturg: Saška Boškovska
FESTEN
Režija: Zoja Buzalkovska
Dramski teatar Skoplje

18.03.
ponedeljak 20:00 Igor Martinić po filmskom scenariju Lukina Viskontija, Enrika Mediolija, Nikole Badaluka
SUMRAK BOGOVA
Režija: Dalibor Matanić
Slovensko mladinsko gledališče Maribor

19.03
utorak 19:00 Zatvaranje festivala „Teatar na raskršću“
Predstava u čast nagrađenih
SARAJEVO 1914 MALI MI JE OVAJ GROB
Režija: Tanos Nikas
Ars Moriendi Theatre Group Thessaloniki

21.03.
četvrtak 20:00 Prva repriza
Ljubomir Simović
PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ
Režija: Tatjana Mandić Rigonat

22.03.
petak 20:00 Ljubomir Simović
PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ
Režija: Tatjana Mandić Rigonat

23.03.
subota 20:00 Miro Gavran/ Mala scena
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović

24.03. U Narodnom pozorištu održaće se manifestacija Frankofona pesma, dok poslednja nedelja marta počinje Glumačkim večem poezije kada že od 19 sati gostovati svetski pesnik Čarls Simić.

27.03 U ČIJE IME u režiji Milana Karadžića.

28.03. Gostovanje leskovačkog Narodnog pozorišta, predstava OTAC, u režiji Miloša Jagodića, po tekstu Augusta Strinberga.

29.03HEROSTRAT u režiji Irfana Mensura.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име