Zvezda slavila u Nišu

0
Podeli

U derbi susretu 18. Kola Superlige, fudbaleri Radničkog poraženi su od Crvene zvezde. Duel na Čairu završen je rezultatom 1:2 (0:0). Golove za Beograđane postigli su Ibanjez i Katai, dok je jedini strelac za Nišlije bio kapiten Aleksandar Jovanović.

U prvom delu meča viđena je borbena igra na obe strane, bez mnogo izglednih prilika za gol. Ono što će svakako biti upamćeno jeste šut Darka Bulatovića, od koga i dalje trese prečka na Čairu. Početkom drugog dela crveno-beli su došli u vođstvo, kada je Aleksandar Katai u 53. minutu savladao čuvara mreže domaćih. Na novi pogodak nije se dugo čekalo, svega deset minuta, kada je kapiten Jovanović, posle asistencije Tomića, zatresao mrežu gostiju. Konačan rezultat, u 83. minutu postavili su igrači Zvezde. Ugo Vijeira je proigrao Luisa Ibanjeza, koji stavlja tačku na duel 18 kola.

U narednom kolu Radnički će takođe igrati kući, a protivnik će mu biti Metalac.