Rukometašice Naise slavile u Kikindi

0
Podeli

Domaće igračice se nisu pokazale kao dostojni protivnici, pa su rukometašice Naise slavile u Kikindi protiv istoimenog tima rezultatom 21:23 (13:13).

ŽRK Naisa – arhiva; Foto: Mina Bojić/studnel.com

Nišlijke su od starta krenule da igraju dobro i već u 12. minutu došle do pet golova prednosti. Domaće su serijom od 2:0 uspele da uhvate „rezultatski priključak“, a zatim i do odlaska na odmor izjednače. Nakon ujednačena igre na startu drugog dela i rezultatske klackalice, Nišlijke su uspele da ponovo dođu do prednosti.

U 40. minutu rezultat na semoforu bio je 14:17. Ovog puta izabranice Svetislava Jovanovića nisu dozvolile domaćim igračicama da se vrate u meč već su do poslednjeg minutu održavale prednost. Ekipi Kikinde jedino je uspela da u poslednjem minutu ubalaži poraz. Nejfikasnija u domaćem timu bila je Marija Agbaba sa pet golova, Naisu su do pobede predvodile Nedeljković sa devet i Radović sa šest pogotka.