“Parni valjak” protutnjao Čairom

0
Podeli

Rukometaši Železničara ubedljivo su poraženi u desetom kolu Superlige od ekipe Partizana sa 43:28 (21:14).

Novi sunovrat Nišlija, deveti po redu, crno-beli su najavili serijom od 4:0, na početku meča. Usledio je tajm-aut trenera Stanojevića, nakon čega Želja postiže prvi pogodak na meču. Međutim ni posle toga situacija na terenu nije krenula na bolje po niški tim. Domaći su s vremena na vreme postigli po pogodak, a gosti nemilosrdno koristili svaku priliku i rešetali mrežu rivala. U nastavku meča viđen je scenario iz prvog dela dela utakmice. Železničar nije uspeo da se konsoliduje na odmoru i pokuša da makar ublaži vođstvo rivala, pošto je i više nego očigledno bilo da oslabljeni niški tim ne može da se nosi sa Beograđanima. Sa druge strane crno-beli su rutinski odigrali preostalih 30 minuta i slavili.

Partizan su do pobede predvodili Radojković sa osam golova i Živković i Mršulja sa po sedam. Kod Želje su najefikasniji bili Andrija Mađar i Mihajlo Mitić sa po šest golova.

Železničaru je ovo deveti poraz u prvenstvu, uz jedan remi. Izabranici Vladimira Stanojevića se tako sa bodom nalaze na začelju tabele. Partizan je u Čairu upisao šestu pobedu. Crno-beli su zabeležili još jedan remi i tri poraza, i sa 13 bodova su četvrti.